Nowy charakter drzwi przesuwnych.

Mnogość stylów, trendów oraz inspiracji obecnych we współczesnym wzornictwie, zapewnia ogromne perspektywy projektowania oraz dekorowania mieszkań.

 

Z powodzeniem stosuje się tutaj różne materiały budowlane: szkło, drewno, elementy metalowe oraz ich łączone formy. Coraz poważniejszą popularność przy aranżowaniu pokoi zyskuje aluminium, jakiego zastosowanie umożliwia na uzyskanie efektu lekkości i minimalizmu.

Subtelny blask aluminium

Szerokie możliwości formowania aluminium, jego naturalna lekkość oraz uniwersalność, sprawiają, iż jest ono stosowane w wytwarzaniu mebli i rzeczy wyposażenia wnętrz: na przykład w kinkietach, oprawkach lamp żaluzjach albo też skrzydłach drzwiowych – w każdym miejscu, gdzie chce się uzyskać innowacyjny wygląd i funkcjonalność. Ważne w aranżowaniu mieszkania, poza wyglądem samych murów, podłóg a także elementów dekoracyjnych, są elementy do zabudowy – drzwi przesuwne, jakie będą mogły służyć tak do rozdzielania poszczególnych pokoi, jak i do budowania wnęk, które spełniają funkcję szafy.

Ozdobienie takich drzwi może być przeróżne – zrobione z płyt, szkła barwionego albo też luster. Klasa polskiego producenta

Wielka konkurencja w branży profili z aluminium powoduje, iż możemy wybrać spośród szerokiej oferty produktów. Należy być jednak ostrożnym, ponieważ mała cena tych konstrukcji niejednokrotnie może stać się pułapką. Wiele systemów montowana jest bowiem w Chinach, co źle odbija się na ich jakości wykonania. W branży działają jednakże także polscy producenci, jakich propozycja spełnia wysokie standardy związane z jakością – Posiadanie swojego zaplecza produkcyjnego i zespołu konstruktorów oferują najwyższą klasę naszych profili. Jesteśmy w stanie stale kontrolować ich standard, sprawdzając najmniejszy etap wytwarzania produktu – wspomina Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu firmy Yawal S.A., która pod marką Alwood robi aluminiowe systemy meblowe – Różniąc się od innych zakładów produkcyjnych nie przekazujemy wykonywania profili w chińskich fabrykach, lecz wykonujemy oraz magazynujemy je u siebie. Jesteśmy w stanie więc powiedzieć, że nasze towary są w całości krajowe – dodaje Agnieszka Jeznach.

W propozycji Alwood można znaleźć 2 rodzaje profili, różniących się wzajemnie grubością. Specjalny system 18 jest dedykowany do budowy drzwi przesuwnych z wypełnieniem o grubości do 18 mm i charakteryzuje się prostotą składania drzwi a także sporą trwałością. Lekkie a także eleganckie drzwi przesuwane uzyskamy używając system 10, w jakim wypełnienie może stanowić zarówno płyta, jak i materiał szklany, szyba bezpieczna lub też lustro. Oba systemy posiadają powłokę anodowaną, wykonaną w zgodzie z postanowieniami certyfikatu QUALAND – gwarantuje im to wytrzymałość na korozję w obecności zwiększonej wilgotności i zagwarantowanie mocnej powłoki dekoracyjnej w trakcie używania.

W zależności od danych upodobań zabudowanie może być zrobione postaci „przezroczystej ściany”, lub całkowicie zamknięte. Konstrukcje drzwi przesuwnych będą musiały charakteryzować się dużą estetyką, a równocześnie być trwałe oraz niezbyt ciężkie – tak, by można je było prosto zasuwać a później odsuwać. Na osiągnięcie tych parametrów pozwala zastosowanie aluminiowych materiałów, które charakteryzują się naturalnie nie tylko funkcjonalnością, ale i świetnym wyglądem. Wspaniały blask aluminium, dodaje tej konstrukcji minimalizmu oraz powoduje, że doskonale wpisuje się ona w dowolnego typu wnętrze.